wędkarz stojący w morzu holujący rybę w dużych falach

Surfcasting - Wędkarstwo plażowe - Wędkarstwo morskie

CwanaRyba.pl to portal o wędkarstwie plażowym opisującym techniki połowu, rodzajach i testach sprzętu do połowu z plaży, oraz opis łowisk przychylnych do uprawiania dyscypliny jaką jest surfcasting.

Surfcasting zbliża ludzi

Czcijcie morze, ale ziemi się trzymajcie - Lucy Maud Montgomery

plaża nad Bałtykiem i parasolki chroniące wędkarzy przed wiatrem

grudzień 26 / 2022

autor: CwanaRyba

Surfcasting, czy jak wolicie wędkarstwo plażowe poznałem 18 lat temu. Wcześniej zasmakowałem wędkarstwa spławikowego, gruntowego, spinningowego, muchowego. Łowiłem na jeziorach, rzekach z brzegu i łódki, wędkowałem w dzień lub w nocy i o każdej porze roku.

Mogę z całą odpowiedzialnością napisać, że surfcasting jest wyjątkową dyscypliną wędkarską ponieważ zbliża ludzi, a ich obyczaje, zachowania i nawyki stają się bardziej przyjazne dzięki surowości i nieprzewidywalności morza.

Portal ten poświęcam temu właśnie wędkarstwu morskiemu i wszystkiemu co z nim jest związane. Zapraszam do czytania artykułów, wymiany doświadczeń, przesyłania zdjęć, informacji i aktualnych wiadomości oraz czerpania inspiracji.

Wspólne wyprawy

Jeśli szukasz innych wędkarzy plażowych na wspólne wyjazdy surfcastingowe, to odwiedź nasze forum. Znajdziesz tam dział specjalnie do tego przygotowany.

Może to być idealne rozwiązanie na to, by na plaży z wędkami nie być osamotnionym. Zachęcamy do integracji i wymiany doświadczeń na plażach wędkując ramię w ramię.

Najchętniej czytane

SURFCASTING

Obszerny artykuł o sprzęcie do wędkarstwa plażowego dla amatorów i zaawansowanych miłośników surfcastingu.

ZAKLINACZE SURFCASTINGU

Humorystyczna relacja z wyprawy surfcastingowej, która miała miejsce w okolicach plaż Ustronia Morskiego.

FLĄDRA

Encyklopedia wiedzy o połowach flądry z plaż Bałtyku. Opisy gatunku, miejsc występowania, sprzętu, przynęt, okresów żerowania, zestawów plażowych, przepisów kulinarnych i ciekawostek ekologicznych.

Wykorzystujemy pliki cookies.          OK