BAZA WĘDKARSKA SPŁAWIK

Widok na jezioro Bukowo Morskie z bazy wędkarskiej Spławik

Dziś znalezienie ciekawego miejsca na wczasy nie jest problemem, wystarczy otworzyć przeglądarkę internetową i odszukać interesujący nas link. Artykuł tu zaprezentowany opisuje wyjątkowe miejsce dla miłośników wędkarstwa śródlądowego, plażowego jak i morskiego.

Wielokrotnie przejeżdżając koło jeziora Bukowo Morskie, widziałem nad samym brzegiem jeziora budowany kompleks domków wypoczynkowych. Po ukończeniu prac budowlanych okazało się, że jest to baza wędkarska.

Nowo wybudowany kompleks budynków całosezonowych bazy wędkarskiej Spławik

Nowo wybudowany kompleks budynków całosezonowych bazy wędkarskiej Spławik.

Domki są mocno oddalone od siebie zwiększając komfort prywatności

Domki są mocno oddalone od siebie zwiększając komfort prywatności.

Będąc w Darłówku w celu zakupu licencji na wędkowanie w morzu, postanowiłem odwiedzić ową bazę. Interesowało mnie jako surfcastingowca, czy istnieje możliwość wynajęcia łodzi i wypłynięcia jeziorem Bukowo Morskie przez kanał do Bałtyku. W czasie pobytu w baza Spławik dopiero zaczynała prosperować i teren wokół był jeszcze surowy. Dziś jest tam mnóstwo zieleni, drzew i krzewów ozdobnych.

Okazało się po krótkiej rozmowie z właścicielem ośrodka, że tak taka możliwość istnieje. Przydatne to będzie w celu łowienia w Bałtyku dorszy, okoni, belony, leszcza oraz trollingu za łososiem i trocią. Daje to nam również możliwość wędkowania z samej plaży, gdy fale na Bałtyku będą zbyt duże dla mniejszej jednostki.

Baza wędkarska spławik zapewnia morski sprzęt nawodny

Baza wędkarska spławik zapewnia morski sprzęt nawodny.

Łodzie wędkarskie i turystyczne bazy wędkarskiej spławik

Łodzie wędkarskie i turystyczne bazy wędkarskiej spławik.

Trzeba pamiętać, że doskonałe łowisko jakim jest ujścia kanału z jeziora Bukowo jest bardzo trudno dostępne. Można dojechać tam tylko drogą od Dąbek, lecz trzeba być tam zameldowanym jako mieszkaniec lub jako wczasowicz. Wjazd do Dąbkowic zastawiony jest znakami zakazu wjazdu oraz zakazu ruchu. Wielu amatorów surf castingu przypłaciło mandatem próby wędkowania na kanale w Dąbkowicach.

Miejsce na grilla i biesiady wędkarskie

Miejsce na grilla i biesiady wędkarskie.

Staw dla najmłodszych adeptów wędkarstwa

Staw dla najmłodszych adeptów wędkarstwa..

Spędzenie wczasów w takiej bazie wędkarskiej daje duże możliwości. Sam akwen Bukowa Morskiego jest bardzo ciekawym łowiskiem, a do tego możliwość bezpośredniego wypłynięcia nad morze lub brzeg plaży podnosi walory użytkowe bazy wędkarskiej. Trzeba pamiętać, że samo Bukowo Morskie prócz słynnych okoni oraz coraz częściej pojawiających się wielkich sandaczy jest rajem dla surferów i podobnych dyscyplin ze względu na wiatry i wysokie fale jakie powstają w tym płytkim jeziorze.

Malownicza ścieżka z pomostem nad jezioro Bukowo Morskie

Malownicza ścieżka z pomostem nad jezioro Bukowo Morskie.

Nad samym jeziorem Bukowo Morskie jest miejsce na ognisko

Nad samym jeziorem Bukowo Morskie jest miejsce na ognisko.

Wszelkie szczegóły związane z pobytem w tym miejscu można znaleźć na stronie właścicieli bazy pod adresem www.bazawedkarska.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies.          OK